SEC Newgate łączy swoje agencje w Polsce.

 

 

SEC Newgate CEE, agencja założona przez Zofię Bugajną-Kasdepke, Joannę Poniatowską i Sebastiana Hejnowskiego, wchłania SEC Newgate Polska (dawny Martis Consulting) i tworzy jeden zespół, 50 osobowy zespół do obsługi full service projektów lokalnych oraz zagranicznych. W efekcie staje się jednym z największych zespołówagencyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Fuzja ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji SEC Newgate na polskim rynku oraz w regionie CEE, a klientom agencji zapewni dostęp do szerokiego grona ekspertów.

Po połączeniu SEC Newgate CEE będzie dysponowała 50 konsultantami, wyspecjalizowanymi w strategicznym doradztwie komunikacyjnym, kryzysowym, Public Affairs, komunikacji finansowej oraz inwestorskiej, w tym IR oraz ESG, a także w obszarze komunikacji konsumenckiej.

Dotychczasowy Prezes Zarządu SEC Newgate Polska, Maciej Powroźnik (powołany na stanowisko CEO po odejściu Ewy Bałdygi i Dariusza Jarosza, założycieli Martis Consulting) zostaje Managing Partnerem SEC Newgate CEE i będzie rozwijał ofertę agencji w zakresie komunikacji finansowej, relacji inwestorskich i PR spółek giełdowych, a także raportowania ESG. Kierowany przez niego zespół będzie świadczył także usługi dla sektora przemysłowego.

„Podjęta inicjatywa to naturalny proces konsolidacyjny dwóch podmiotów z jednej grupy kapitałowej, działających w dużej mierze na tym samym rynku. Z tak wzmocnionym potencjałem jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć nawet największych klientów w Polsce oraz jako HUB na rynki CEE” – powiedział Sebastian Hejnowski, prezes zarządu SEC Newgate CEE.

„Dzięki połączeniu zasobów i talentów obu firm będziemy świadczyć naszym klientom maksymalnie szerokie spektrum usług. Dla naszych pracowników to szansa na dalszy rozwój w międzynarodowym środowisku” – powiedział Maciej Powroźnik, prezes zarządu SEC Newgate Polska.

Firma w nowym kształcie będzie miała także nową siedzibę – od marca zespoły połączonych agencji będą pracowały w biurze przy ulicy Wiejskiej 17, co ma przyspieszyć integrację i tworzenie synergii między dotychczas konkurencyjnymi spółkami z portfolio grupy SEC Newgate.

W 2022 roku agencje SEC Newgate CEE i SEC Newgate Polska miały łącznie 11,8 mln PLN REVE, co daje wzmocnionej strukturze mocną pozycję wśród czołowych graczy rynkowych.

Globalnie Grupa SEC Newgate to 52 biura w 24 krajach. Wchłonięcie SEC Newgate Polska przez SEC Newgate CEE jest spójne ze strategią rebrandingu SEC Newgate Group pod marką parasolową SEC Newgate oraz podejściem do szukania efektywności, które ma na celu integrację agencji na dużych rynkach, by  zwiększyć ich widoczność, wykorzystać możliwości dużych organizacji oraz pokazać  skalę ich działalności biznesowej.

***

2022

Częścią strategii rozwoju było między innymi kupienie w kwietniu 2022 roku kluczowych udziałów w Global Strategy Group, wpływowej amerykańskiej firmie konsultingowej i badawczej, specjalizującej się w zarządzaniu reputacją i tematami kryzysowymi oraz Public Affairs, z biurami w Nowym Jorku i w Waszyngtonie, D.C., Chicago, Denver, Hartford, Los Angeles, Nashville oraz Seattle.

W listopadzie 2022 roku SEC Newgate nabyła 70% udziałów latynoamerykańskiej agencji ‘another’, działającej w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Transakcja ta uzupełniła obecność SEC Newgate w obu Amerykach i uczyniła z SEC Newgate jedną z najszybciej rosnących globalnych grup PR na świecie.

2021

W sierpniu 2021 r. Grupa SEC Newgate kupiła większościowy pakiet udziałów w dubajskiej firmie Twister Communications, obecnie działającej jako SEC Newgate ME. Agencja jest hubem na rynki Bliskiego Wschodu. W tym samym roku, w Warszawie, powstała agencja SEC Newgate CEE.

2020

W grudniu 2020 r. grupa SEC Newgate podpisała umowę nabycia 60% udziałów w Orca Affairs GmbH, agencji Corporate & Public Affairs w Berlinie. Biznes SEC Newgate w Niemczech został skonsolidowany w ramach SEC Newgate Germany – agencja Orca Affairs GmbH została połączona z Kohl PR, istniejącą wcześniej niemiecką agencją SEC Newgate, by tworzyć wspólnie jedną z największych na tamtejszym rynku firm z biurami w Berlinie, Hamburgu, Monachium i Bremen.